Sepsali jsme petici

20. prosince 2011 v 21:17 | Natali |  V zajetí vlastního života
Je nám líto, že Václav Havel zemřel, ale proč by jsme za to taky měli trpět?

Je nám líto, že Václav Havel zemřel, ale proč by jsme za to taky měli trpět? V naší škole je téměř tradicí, že se každým rokem před Vánoci, pořádá nějaká soutěž. Letos to byla Talentová soutěž. Shodou okolností jsem se tam taky přihlásila, jen proto, aby jsme nemuseli celý rok poslouchat jak jsme jediná třída, která nemá zástupece. No, takže jsem se tam přihlásila.
Soutěž měla být už zítra a svým způsobem jsem se na to docela i těšila. Měla jsem sice trému, ale už jsem měla vybrané co si vezmu na sebe a jak se asi namaluji... Proto jsem zůstala jen s otevřenou hu-pusou koukat, když nám druhou hodinu třídní oznámila, že Talent nebude.
Není to fér. Jak vůči účinkujícím, kteří počítali, že talent bude a dlouho na něj trénovali, vůči deváťákům, kteří měli připravenou akci i se slečnou, která cvičí aerobik a počítali, že už to bude zítra (nikdo do dneška nic netušil) tak i vůči těm, ktří se těšili až tam něco předvedeme.
Nechci se chlubit cizím peřím, takže musím napsat, že ten nápad je vlastně mé mámy-sepsat petici. No, a jelikož jsem byla lehce v ráži, hned jsem se zeptala učitelky na papár A4 a nadepsala - Chceme uctít památku Václava Havla minutou ticha, ale chceme také zítra Talent. A začala zbírat podpisy.
Zabili jsme s tím s kámoškou dvě přestávky a ještě velkou polední mezi odpoledkou. Vyslechli jsme si od naší třídní jak se jenom ztrapníme, ale nad tím jsme jenom obrátili oči v sloup a moc jsme to něřešili. Nikdo se neztrapnil. Celkem jsem nazbírali 110 podpisů (bylo jich 109, ale jelikož jsme měli i podpis od učitele - tímto bych chtěla poděkovat panu učiteli Vejsadovi- tak jsme to počítali za dva =D)
Před sečtením si nás ředitelka zavolala do ředitelny. Měli jsem trochu bobky, ale šlo prakticki o to, že by jseme mohli jet se sedmákama na lyžák, takže to bylo v pohodě (vypadá to, že pojedu =D). Krátce po tom jsme odnesli petici za ředitelkou.
Tam jsme si vyslechli krátkou přednášku na to, že jsme státní škola (proč nejsem na soukromé ?!) a je to státní smutek tak by to bylo blbé. Že i kina a divadla nebudou hrát (jen ta která chtějí!) atd.
To co nám řekla byla pitomost. Je sice státní smutek, ale nemusíme rušit Talent! Vždyť i (jak jsem už napsala) kina a divadla můžou, ale nemusejí zrušit představení. Stejně tak jsme na tom my. Můžem, ale nemusíme!
Václav Havel byl mimořádný člověk a moc si vážím toho co pro náš stát udělal, ale tohle je moc.
Nejhorší na tom je to, že se musíme učit a besídka bude trvat pouze a jen dvě hodiny.
Je to nefér. Minuta ticha na Talentu mi přijde jako větší úcta.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

KLIK

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 20. prosince 2011 v 22:01 | Reagovat

Talentovou soutěží byste uctili jeho památku také - vždyť byl dramatik.
Tohle je šaškárna a další potvrzení, že lidé u nás jsou poturčenější než Turek.
(Jestli tohle rčení neznáš, znamená to, že někdy jsme aktivnější, než musíme...)
Přála bych vám, aby to vyšlo, ale zdá se, že zůstane jen u přání.

2 Puff Puff | Web | 21. prosince 2011 v 11:10 | Reagovat

Chápu státní smutek...Ale připadá mi, že je přehnanej. Především to byl člocvěk a né každý ho měl rád... Jasně, ať si všichni truchlý, ale copak jsou povinní i ty, co ho třeba moc nemuseli a nebo ta druhá skupina (do které se řadím já) ho moc neznala a neřešila, protože ani komunismus nezažila? Dobrá...umřel světoznámý velikán, ale proč ak rozsáhý smutek? Nechci vypadát jak někdo bez úcty, ale... jsou Vánoce. tak proč ruší trhy, veselý vánoční program v televizi a u nás zrušili i poslední basketballový zápas v roce...

3 Gabux (afrodiza) Gabux (afrodiza) | Web | 21. prosince 2011 v 15:14 | Reagovat

Ano, ano ani mě tak nenas*alo že jsme zabili spolu tolik přestávek jako to, že jsme se nakonec fakt učili! A navíc to ani nechtějí dát po prázkách! Však ty víš! :)
No ano, Havel udělal mnoho dobrých věcí pro tento stát, ale ta minuta ticha (kterou nám dneska ráno ukradli a stejně jsme ji první hodinu drželi! Kde na to asi přišli?! Od nás!) by byla lepší, jelikžo by jsme na Havla nenadávali a mysleli by jsme to upřímněji! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama