Příliš zaujatí svými životy?

5. dubna 2012 v 18:02 | Natali |  Přemýšlím...(já?)
Varování:Tento článek vznikl 4.4. ve 22:00 hodin, ovlivněný současnou náladou. Zveřejněný byl až dnes, jelikož nemám v pokoji internet a nevím, co by máma řekla na to, kdybych se v deset večer vplížila do obýváku a začala psát článek.

Ve středu bylo celý den teplo, a tak i noc byla teplejší než dny předtím. Sedla jsem si proto (tak jako to dělávám v létě) na balkón a pozorovala měsíc. Po chvíli mě zaujal kamion, který stál na kraji silnice, a blikaly mu všechny blinkry, když jsem pak obrátila svůj pohled k obloze, zjistila jsem, že letadlo, na které jsem se před chvílí dívala, je prakticky skoro úplně jinde než před chvílí. Tak jsem tam tak seděla a těkala pohledem z letadla na kamion, až mě začaly napadat různé otázky. Kam to letadlo letí? Kolik asi veze lidí? Za jakým účelem tam ti lidé letí? Na co, asi myslí chudák řidič v tom kamionu? Nadává? Co se mu stalo, že musel zastavit? Všimla bych si toho, kdybych šla jen tak po ulici? Nebo bych byla tak zaujatá svými problémy a celým svým životem, že bych nebyla schopná vnímat svět okolo mě?
Na světě běhá 7 miliard lidí, skoro celá Afrika a část Asie (ale i jiných zemí) žijí v hladomoru a chudobě a já tady počítám každou kalorii, abych nebyla tlustá.! Bože můj! Jsem docela sobec, když o tom tak přemýšlím. Svým způsobem mám skvělý život, ale stejně si stěžuji, prakticky skoro na vše, co mám. Na akné a atopický ekzém, co by za to všechno dal člověk, kterému zbývá pár dní života. Stěžuji si na rodiče, se kterým (občas)nevycházím, ale co by za "nechápavé" rodiče dalo dítě z dětského domova. Ale takovýhle příkladů bych mohla vyjmenovat stovky.
Vesmír je nekonečný, z toho je mléčná dráha tak pr'tavá, že je skoro zanedbatelná. A co teprve naše Země, ta je tak mrňavá, že musíte mít velké rozlišení, aby jste ji vůbec mohli vidět. A pak, že jsou lidé velcí.

Na tenhle článek jsem spotřebovala skoro tři papíry A5 a napsala jsem jo skutečně hned po tom, co jsem se vrátila (skoro celá promrzlá, jelikož tam zas takové vedro nebylo) z balkónu.

P.S. Psala jsem ho čtvrt hodiny!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

KLIK

Komentáře

1 babe0I0m0ps babe0I0m0ps | E-mail | Web | 5. dubna 2012 v 20:42 | Reagovat

Taky mám občas takový.. no řekněme dialog s rodiči :D A taky ráda sedím venku (jelikož balkón nemáme :-D ):-) Přemýšlím, jak nás svět stvořil, jestli spadlo nějaký semínko, a z toho je Eva a Vašek :D O kámoškách a kamarádech .. Tenhle svět je super, i když někdy moc těžký :-P

2 Natali Natali | Web | 5. dubna 2012 v 20:51 | Reagovat

[1]: Eva a Vašek :-D  :-D. Jo máš pravdu, jsem ráda, že jsem se na rodila do téhle doby ane třeba za komunismu, nebo v době, kdy lidé umírali na chřipku, ale každá doba má své pro a proti.

3 Tatínek Tatínek | E-mail | 12. dubna 2012 v 9:44 | Reagovat

To bylo dobrý, škoda že nemám balkon nebo terasu, kde bych mohl něco pozorovat.Zbývá mi jedině jít na zahradu a to se mi nechce, snad až bude opravdu teplo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama