Hon na čolka za pět milionů

16. října 2012 v 16:56 | Natali |  Jednorázovky
Tuhle povídku jsem napsala v reakci na tento článek a poměrně se mi to začalo líbit :D. V povídce se mají vyskytovat tato slova - člověk, rub, krov, rov, debil, ruka, bacil, klid, čolek, líc, rok, dva, horko, raboval a čekal. Celé cvičení jsem si lehce upravila a vzniklo z toho tohle:

Gabriela se procházela ve starém rovu, když narazila na velkou truhlu. Otevřela ji a spatřila plán. Gabriela měla odjakživa dobrodružnou povahu, takže se, navzdory tomu, že bylo už po půlnoci, pustila do pátrání po vzácném čolku. Tento vzácný čolek, žije horko těžko dva roky a vyskytuje se na klidných místech, to je v tomhle případě hřbitov.
Gabriela se vydala přes staré náměstí až na onen hřbitov, kde se měl vyskytovat čolek. Pozorně obešla všechny rovy, ale nic nenašla.
Obracela rub a líc papíru, kde ale nebylo nic jiného, než červený kříž u hřbitova. Pak ji napadlo, že by se čolek, za kterého by dostala pět miliónů mohl vyskytovat v hrobě. Otevřela desku, ale nespatřila nic jiného než kostlivce a pár zamilovaných červů na svatební hostině. Potom, co prozkoumala všechny rakve, jí došlo, že je to svým způsobem rabování a že by jí za to čekal kriminál. Jenže jí to stále nedalo a začala hrabat rukama v zemi, jenže po pár minutách si vzpomněla na hodiny rodinné výchovy a na slova paní učitelky Borovičičkové, že jsou na hřbitově bacily a že by z toho člověk mohl dostat žloutenku a cosi dalšího. Tak se zase postavila, obracela papír v rukách, ale nic jiného, než červený kříž u hřbitova nenašla. Tak si řekla, že je asi debil a vrátila se domů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama