Žába

21. září 2013 v 18:31 | Natali |  Bílá vrána
***

"Tak, co se stalo?" zeptal se unaveně postarší muž se šedivými skráněmi, zapalujíc si kubánský doutník. Popostrčil si klobouk více do čela a zahleděl se na muže sedícího proti němu. Byl jím mladičký zadýchaný muž, který se roztřeseně krčil v křesle. Zřejmě měl za sebou fyzicky náročnou cestu. Zelená kostkovaná košile na něm plandala a v jeho pohublém obličeji se zračil výraz, který měl zřejmě značit omluvu.
"Jde o tu žábu," vyrazil ze sebe mladík dětským hlasem.
Starší muž zamyšleně vyfoukl kouř z doutníku do místnosti. Upil piva před sebou a přehodil si nohu přes nohu. Chvíli to vypadalo, že mladíkovu odpověď nechá bez reakce, ale po několika silných potáhnutích doutníkem řekl svým chraplavým hlasem:
"Jak se ti to povedlo?" zeptal se tuše, co se stalo.
"Já...já nevím. Dělal jsem to, co vždycky."
"Pak si to dělal špatně," řekl muž flegmaticky a silně potáhl z doutníku. Možná už byl trochu opojen tabákem.
"Co...co mám dělat?"
"Nic, co bys chtěl dělat, víš, kolik běhá takových žab po světě? Spousta!"
"Ale já chci Anetu."
"Nechovej se jako malé dětsko!" okřikl mladíka muž.
"Vy...vy to nechápete. Ve svých akváriích máte tisíce žab, jak by také ne, když vedete žabí farmu. Ale já mám pouze čtyři, tedy teď už tři a...a bez Anety nejsou kompletní!"
"Děláš, jako kdyby si ty žáby učil komorní kvarteto a vypadla ti basa! Najdeš si jinou, stejně hnědou a stejně velkou, kterou pojmenuješ Aneta, a nikdo nepozná, že si jednu ztratil."
"Ale já...musím najít Anetu."
"Sakra mlč už! Prostě si ji ztratil, mohlo ji přejet auto, nebo tak něco."
"Nebo mi ji někdo mohl ukrást," řekl mladík podezíravě a mužova tvář potemněla.
"Prosím tě, kdo by ti tady mohl chtít ukrást žáby," řekl vyhýbavě a odhodil zbytek doutníku do popelníku.
"Třeba vy!" vykřikl mladík a napřímil se ve své židli. "To vy jste mi ji vždycky záviděl! Vždy, když jsem vám moje žáby ukazoval, jste se na ni mlsně koukal! Viděl jsem, jak se vám Aneta líbí, viděl jsem, jak si představujete její silná žabí stehýnka na talíři. Vy...vy jste ji zabil!" vykřikl mladík a teatrálně se postavil. "Vy vrahu! A já k vám tak vzhlížel, byl jste můj největší vzor! Chtěl jsem být jako vy!"
"Ty? Jako já? Vždyť jsi zatvrzelý vegetarián, ty nikdy nebudeš mít rád žáby tak jako já!"
"Ne! To vy, nikdy nebudete mít rád žáby, tak jako ! Vy myslíte jen na jídlo! Nikdy nepochopíte mojí lásku k jejich maličkým očíčkám, k tomu jejich skřekotu a...a tak. Vy nadutý gurmáne s pofiderní žabí farmou! Zažaluji vás na hygienu! Kdyby někdo věděl, v jakých podmínkách ty žáby chováte, nikdy by si je nikdo nekoupil!" Muž jen poklidně seděl, sáhl do kapsy u kabátu a vytáhl z ní nenápadně kolt. Odjistil zbraň a vystřelil. Místností zavládlo ticho a mladík v zelené kostkované košili upadl bezvládně k zemi s krvavou ránou mezi očima bez známky života. Muž povstal, na rozloučenou pozvedl klobouk, hodil na stůl nějaké mince za své a mladíkovo pivo a s doutníkem v ústech opustil hospodu, která se pomalu začínala probouzet z šoku.
Muž nebyl včerejší a věděl, že jeho vražda proběhla na veřejnosti a nezůstane tak policii utajena. Možná, že se přijedou podívat i na jeho žabí farmu, kterou mu zavřou, ale měl toho mladého užvaněného kluka plné zuby.
Ach, ale Aneta chutnala přesně tak, jak očekával...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

KLIK

Komentáře

1 Míša Gřešková Míša Gřešková | E-mail | Web | 1. října 2013 v 12:11 | Reagovat

Svým způsobem to je nechutné, ale je to krásně napsné. Moc s emi líbí jak píšeš :))

2 combaters combaters | Web | 7. září 2016 v 17:18 | Reagovat

půjčky na konsolidaci brno 8-)

3 loyalty loyalty | Web | 6. října 2016 v 5:24 | Reagovat

pujcky do 5000 kc :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama